Klimat siesty nad polskim morzem
Aktywny wypoczynek:
Ścieżki rowerowe http://mojrower.pl/trasy/kolobrzeg
Dróg i ścieżek rowerowych w Gminie Kołobrzeg stale przybywa. Do wyboru mamy cztery wyjątkowe pod względem walorów krajoznawczych, stopnia trudności i nawierzchni trasy rowerowe. Łącznie jest to 144 km wytyczonych szlaków rowerowych. Przez Dźwirzyno i Grzybowo biegnie najpopularniejsza ścieżka wchodząca w skład Nadmorskiej Międzynarodowej Trasy Rowerowej R-10. Pięknie usytuowana w pasie nadmorskim, przebiega tuż za wydmą w sosnowym lesie. Nasza Siesta leży niemal na przebiegu tej trasy, w otoczeniu drzew smaganych nadmorskim wiatrem.
Jazda konna – w okolicy Kołobrzegu jest wiele stadnin, które oferują treningi konne oraz wyjazdy w teren, np. na plażę
Spływy kajakowe http://www.kajaki.kolobrzeg.pl/
Kitesurfing na jeziorze Resko http://kitesurfingkolobrzeg.pl/
Na rejsy statkami zapraszamy do Portu morskiego w Kołobrzegu – tam mogą Państwo zdecydować jakim statkiem i gdzie chcą Państwo popłynąć
Okolica
W bliskości portu i plaży w Kołobrzegu dostojnie wznosi się Latarnia Morska. Kiedyś pomagała rybakom w bezpiecznym powrocie do domu. Dzisiaj to obowiązkowe miejsce do zwiedzania. Obiekt jest stosunkowo młody, bo odbudowany po II wojnie światowej i niewysoki. Taras widokowy jest wystarczająco duży, nie ma ścisku. Warto zachęcić dzieci do policzenia 180 schodów, a nagrodą będzie urzekający widok na okolicę.
Molo w Kołobrzegu to odpowiednik sopockiego obiektu, wybudowane w 1881 roku. Niestety całkowicie zniszczone w wyniku działań wojennych, odbudowane, a ostatnio wyremontowane. To miejsce do spacerowania, podziwiania widoków, korzystania z walorów powietrza przesyconego morskim aerozolem po całodziennym pobycie na plaży. Po całkowitym remoncie zachwyca iluminacją, która zachęca do spacerowania o zmroku.
Ważnym miejscem w Kołobrzegu jest Bazylika Mariacka. Jej budowę rozpoczęto w 1300 roku. Jest jedną z największych 5-nawowych katedr w Polsce. Rozbudowywana i odbudowana po wojennych działaniach dzisiaj zachwyca neogotyckim stylem, dostojną atmosferą. Wśród zachowanych zabytków, które ocalały przez kolejne wieki można wymienić m. in.: krucyfiks z XIV wieku, gotycką menorę datowaną na 1327 rok, tablice nagrobne.
Dla turystów udostępniony jest także taras widokowy, na który można wejść schodami, bądź wjechać windą.
Słone źródła solankowe już od VII wieku były cenione przez mieszkańców Kołobrzegu. Na skalę przemysłową zaczęto je wykorzystywać dopiero na przełomie XIII i XIV wieku.
Głównie z tego powodu w herbie miasta do dziś widnieje zarówno panew, jak i haki panwiowe, które wykorzystywano do odparowywania soli. Za sprawą Szlaku którym transportowano sól przez Kołobrzeg, miasto zyskało wielkie bogactwo. Obecnie wyspa Solna, a szczególnie dostępne dla każdego źródło solankowe, z którego spływa do kamiennej studni roztwór soli, jest celem wycieczek. Solanka pozyskiwana ze źródła służy także do konserwowania warzyw i kiszenia ogórków, co skwapliwie wykorzystują producenci lokalnych przysmaków.
www.mojeurlopy.pl/kolobrzeg/atrakcje-turystyczne
Kołobrzeg miastem spotkań z kulturą.
Bardzo interesująca jest lista imprez, które na stałe wpisały się w życie kulturalne Kołobrzegu. Interfolk, Muzyka w Katedrze, Kołobrzeg SUSPENSE FILM FESTIVAL, RCK Pro JAZZ Festival przyciągają rzesze zainteresowanych.
http://www.rck.kolobrzeg.eu/dzialanosc/program-imprez
Atrakcyjnie spędzony czas z dziećmi.
Muzum Oręża polskiego http://www.muzeum.kolobrzg.pl
Dziki zachód http://www.dzikizachod.com.pl
Park linowy http://www.parkmania.pl/parki/350/o-obiekcie/Park-Linowy-Kolobrzeg.html